|
|
#1 | |
|
Super Lid
|
Nepomuk
Nepomuk is een stadje zoals je er veel in Tsjechië hebt, 40 kilometer ten zuiden van Plzen en 20 kilometer ten noorden van Klatovy. Een plein waar het gemeentehuis is, de winkeltjes, het VVV-kantoor, een kerk, Vietnamese winkeltjes en kramen. Op een heuvel het slot Zelene Hora, dat hoog uittorent boven de stad en omgeving.
Verder, binnen redelijke afstand van de stad in de richting van het dorpje Zinkovy, is er een camping, Autokemp Novy Rybnik. Een gezellige familiecamping aan een meertje met schone en redelijk nieuwe sanitaire voorzieningen. Nu ben ik in het bezit gekomen van een boekwerkje, uitgegeven door de gemeente Nepomuk naar aanleiding van het 600 jarig bestaan van deze stad (1393-1993). Het boekwerkje is dus al meer dan 13 jaar oud, maar de inhoud is voor de geïnteresseerde lezer best wel aardig om te weten. Het boekwerkje is in de Tsjechische, Duitse en Engelse taal geschreven. In een drietal delen zal ik het voornaamste uit dit boekje citeren, waarin het ontstaan en de geschiedenis van de stad beschreven wordt (ondanks mogelijk copyright). Citaat:
Bericht 22-07-07 om 17:01 aangepast door Tabe. |
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Nepomuk ben ik in het voorjaar nog geweest.
Een paar jaar daarvoor ook al. Een kenis had de oude brouwerij opgekocht en was volop bezig om daar een hotel/ restaurant te openen. Het restaurant was al klaar, de kamers nog niet. Het behoort tot een keten die meer restaurants hebben. Maar in het voorjaar liep ik rond te dartelen en zag een verwijzing naar een heuvel met een galg. De weg ging langs het kerkhof omhoog en toen ontbrak elk gegeven. Niets gevonden. Geen galg en geen dooie. De middag lekker doorgebracht op het pleintje met parkeerplaatsen. De zon scheen, had net een pivootje of wat op en het was vredig, zo vredig. Had ik maar altijd vakantie! Mooie beelden staan er trouwens. |
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
Super Lid
|
Aha de Groene Berg, vreemde dingen meegemaakt daar...
_____________________________________________________
www.blindedarm.com |
|
|
|
|
|
#4 |
|
Forum Freak
|
Vertel!
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
Actief Lid
|
Ook wij zijn weg van Nepomuk! Bedankt voor alle informatie.
Zelf hebben we daar hele leuke foto's gemaakt van studenten die daar aan het beeldhouwen waren. Op onze reis naar ons huis komen we altijd door Nepomuk, daar kijken we echt naar uit! Boya |
|
|
|
|
|
#7 | |
|
Legende
|
Citaat:
_____________________________________________________
zomerimpressies (klik voor bekijken) |
|
|
|
|
|
|
#9 |
|
Legende
|
Ik was er op 19 juli en het was toen behoorlijk warm.
_____________________________________________________
zomerimpressies (klik voor bekijken) |
|
|
|
|
|
#10 |
|
Legende
|
Van dit verhaal staat eea in dit topic vanaf bericht nr 7 frau anna
PS Tabe heeft indertijd gevraagd om dit verhaal op te splitsen in twee topics, wat echter niet gebeurd is.
_____________________________________________________
zomerimpressies (klik voor bekijken) |
|
|
|
|
|