|
|
![]() |
||||||
|
|
Onderwerp-opties | In onderwerp zoeken | Weergave |
|
|
#1 |
|
Actief Lid
|
Godsdienst in Tsjechië?
Wat is eigenlijk de grootste Godsdienst in Tsjechie ?
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
VIP Lid
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
de niet-godsdienst
![]() |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Actief Lid
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
Waarom dan zoveel kerken ? worden die niet meer gebruikt, zijn ze dan alleen maar toeristische doeleinden ?
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Pivonist
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
Was Tsjechië vroeger niet voor het grootste gedeelte rooms katholiek, net als in Polen? Gezien het aantal kerken en crusifixen en beelden langs de weg is dat wellicht wel zo. Maar zal net als in Nederland wel leggelopen zijn, ja toch?
|
|
|
|
|
|
#5 | |
|
Super Lid
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
Citaat:
Kerken waren tot 1989 bezit van de staat, als ik het goed heb. Vele gebouwen zijn gerestitueerd. Op enkele plekken hebben ze wat anders er mee gedaan; bijv. bij Kutna Hora is de kerk gebruikt als opslagplaats voor de sigarettenfabrikant Tabak. Naast RK is ook de Ceskoslovenska Bratrstvi een belangrijke godsdienstige beweging in Tsjechië. Een beetje met de Nederlandse Samen op weg gemeente te vergelijken. Diepere roots daarvan liggen bij Jan Hus, grondlegger van de hussieten. Overigens houd ik me voor correcties en aanvullingen aanbevolen... |
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
Actief Lid
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
Het heet niet èeskoslovenská bratrství, maar èeskobratrská církev (boheemse broederskerk). Ik zou het eerder vergelijken met de (vroegere) gereformeerde kerk dan met samen op weg. De kerk heeft ongeveer 200.000 leden.
|
|
|
|
|
|
#7 |
|
Actief Lid
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
200.000 is niet veel voor toch zon groot land
|
|
|
|
|
|
#8 |
|
Super Lid
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
Lisa F, dank voor je aanvulling - ik voelde me al wat minder zeker op dit punt. Link met gereformeerde kerk klopt voor zover ik weet; zo ken ik een gereformeerde theologe die relaties aanhoud met Ceskobratrska cirkev.
Enne... wellicht zijn die 200.000 leden gemiddeld een tikkie actiever dan het grotere aantal RK-geregistreerden. |
|
|
|
|
|
|
|
#9 |
|
Actief Lid
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
Inderdaad geregistreerden, net als in nederland iedereen is bijna wel lid maar doet er verder niet veel meer mee.
|
|
|
|