![]() |
|
|
#31 | |
|
Actief Lid
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
Citaat:
|
|
|
|
|
|
|
#32 |
|
Actief Lid
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
Ja dat zal dan wel moeten ik heb nog wat gevonden op het net. Het bruto nationaal product, dat wat alle Vietnamezen dus samen verdienen, groeide sedert 1990 met gemiddeld 8,3% en deskundigen beginnen Vietnam - in navolging van de Aziatische Tijgers, zoals Taiwan, Singapore en de Republiek Korea - als een tijgerwelp te noemen, een con ho con.
Inflatie en werkloosheid zijn echter aan de hoge kant. Het land telt zes miljoen werklozen. Dat is één op vijf van de actieve bevolking. Om dit te verhelpen moedigt de regering de tijdelijke migratie aan. Al enkele duizenden Vietnamezen vonden een job als gastarbeider in Ukraïne, TSJECHIE, Maleisië, Libya, Libanon en de Republiek Korea. |
|
|
|
|
|
#33 |
|
Actief Lid
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
Nog een vraag over dit onderwerp, Zou Tsjechie (Praag) een doelwit kunnen wezen voor terroristische aanslagen wegens politieke ideeen van de tsjechische regering?
|
|
|
|
|
|
#35 |
|
Actief Lid
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
En qua rascime of zoiets dergelijks ?
|
|
|
|
|
|
#36 |
|
Actief Lid
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
Tsjechen gedragen zich min of meer rasistisch (volgens mijn) alleen maar tegen zigeurners en niet tegen andere nationaliteiten. Bovendien leeft hier niet zo veel moslims zoals ergens anders.
Ik heb er een artikel over gevonden (sorry voor de slechte vertaling) - Er staat dat er een aanval op Tsjechië wel mogelijk is, maar pas later, in het geval dat het in andere landen (die voor de terroristen aantrekkelijker zijn) niet mogelijk zou zijn. Het doelwit kan waarschijnlijk Praag zijn, d.w.z. metro en openbaar vervoer, luchthaven, Nuselsky en Karlsbrug, hotels, winkelcentra, stadions en ambassades - plekken waar veel toeristen en buitenlandse diplomaten zijn. Het voorkeur is dat hier niet zo veel moslim zoals b.v. in Brittanië leeft. Maar jaren geleden (tijdens het communisme) was het anders en terroristen werden hier "getraind". Kan het hun nu helpen? Waarschijnlijk wel, ze kunnen hier mogelijke aanhangers vinden die hun informatie, acommodatie en dergelijke kunnen geven. Bron: IDnes |
|
|
|
|
|
#37 |
|
Actief Lid
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
Oke, maar zou het nu echt uitmaken of het nu amsterdam is of praag volgens mij heeft het alleen maar te maken met afschrikken, dan zou het overal op de wereld kunnen gebeuren, hoewel waren New York en Londen en Madrid eerst aan de beurt die waren wel fel actief tegen en lieten dat ook merken, een rare wereld leven we in.
Maar kun je het ook merken aan de Tsjechiesche mensen dat ze ergens toch vrees hebben voor alle toestanden die gebeuren ? |
|
|
|
|
|
#38 |
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
Even terug komend op de Vietnamezen: toen Tsjechie nog communistisch was, waren er in Praag ook al Vietnamezen. Ze woonden in de grote woonkazernes langs de rand van Praag en waren geen onderdeel van de leefgemeenschap. Ze waren indertijd door de russen binnen gehaald als zeer goedkope arbeidskrachten. Ik was daar toendertijd en sliep ook in zo een woonkazerne en was stom verbaasd om die mensen daar aan te treffen. Ze werden volledig genegeerd door de Tsjechen en leefden in een eigen wereld. Als je goed oplet moet je eens kijken hoe de Tsjechen nu ook nog soms omgaan met die mensen. Bijvoorbeeld bij het afrekenen bij de kassa. Geen dank je wel of alstublieft kan eraf. Er wordt volledig langs elkaar heengekeken. Dan denk ik: we hebben nog een lange weg te gaan.
Ik heb wel meegemaakt dat het plaatselijk cafe voor 2 uur gesloten werd en de Vietnamezen daar hun gebeden deden. Je kan best met ze contact maken, het zijn bijzonder vrolijke mensen. Ze waarderen het ook als je belangstelling toont. En ze zijn natuurlijk nu een gigantische handel aan het opzetten. Ben benieuwd hoe dat verder gaat, eens heeft iedereen genoeg van die spulletjes. Maar daar zulln de Vietnamezen wel een antwoord op verzinnen. Groet van Kukel. |
|
|
|
|
|
|
#39 |
|
Moderator
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
Ik denk dat je de Vietnamezen in Tsjechië kunt vergelijken met de Chinezen in Nederland. Ze regelen hun eigen zaakjes, nauwelijks gehinderd door de buitenwereld. Ze zijn bijna onzichtbaar, want last heb je niet van ze. Kontakt is er nauwelijks, behalve als de Nederlander weer eens toe is aan een loempia of babi pangang.
|
|
|
|
|
|
#40 | |
|
Actief Lid
|
Re: Godsdienst in Tsjechië?
Citaat:
|
|
|
|
|