Registreren
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Vakantiehuizen
Agenda Ledenlijst FAQ Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren

Terug   het Tsjechisch Forum - Toerisme - Hoe was jouw vakantie in Tsjechië?
17 dagen Tsjechië

17 dagen Tsjechië

Antwoord
 
Onderwerp-opties In onderwerp zoeken Weergave
Oud 22-07-06, 21:45   #1
Legende
 
Freddy2005's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Brugge / België
Berichten: 6123
Hier ben ik dan met het eerste deel van mijn verslag waar jullie allen zo benieuwd naar zijn.

De eerste dag vroeg vertrokken om op de heenreis reeds het nuttige aan het aangename te paren. Toen ik in mei reeds op zoek was in Krizany naar het pension van Karolina maar het niet kon vinden, was ik deze maal van een betere wegbeschrijving voorzien zodat ik de lokatie direkt gevonden heb. Er was echter van onze forumleden geen spoor te bekennen, enkel een Tsjechische werkman die in het huis met de nodige afbraakwerken bezig was kon mij ongeveer laten verstaan dat ze pas de week erop zouden aankomen. Ik heb dan maar een bericht, met de stickerlogo erop, nagelaten met de nodige uitleg. Dan ben ik verder doorgereden, onderweg nog uitgekeken naar de verwijzingen naar restaurant Christel, maar deze niet teruggevonden. uiteindelijk op de "thuisbestemming" Javornik aangekomen bij Esther en co.

De volgende dag naar Špindlerův Mlýn gereden en de lift genomen naar Medvedin. Vandaaruit naar de Elbe bron gewandeld en dan de rondweg naar het dorp terug. Een stevige wandeling onder een verzengende zon, met de "brandsporen" in de nek. Beneden als achtbaanfanaat nog een ritje gemaakt op de roddelbaan. Daarna teruggereden naar Chotovice en het huis van Gerrit opgezocht en gevonden. Het huis was echter aan gasten verhuurd.

Op vrijdag een uitstap gepland naar Olomouc, werelderfgoedstad. Teruggekeerd over Litomyšl en het kasteel bezocht. Op de terugweg even langsgereden naar het toekomstige nieuwe bedevaartsoord der pivonisten: Trebihost.

De volgende dag even de andere richting uit naar Bozkov om de grotten te bezoeken, onderweg langs het huis van Loek en Ria gereden. Zij waren er niet, maar dat wist ik van tevoren. In de namiddag de burchten Trosky en Kost bezocht. Bij het huiswaarts rijden even langsgereden bij Jan en Akkelien in Dolni Lanov.

Zondag bezoek aan Stachelberg, verder door naar Křenov en bezoek gebracht aan de pas verhuisde familie van Coosnaampje. Vandaar verder doorgereden. Toen ik in Úpice voorbijreed zag ik dat er iets gaande was. Het Europees bergrennen kampioenschap werd er gelopen in Malé Svatoňovice. Naar Ruprechtice gereden om Foeke op te zoeken in huis nr 32. Er was echter niemand aanwezig. Dan ben ik verder gereden naar Teplice en heb er de rotsenstad doorlopen. s' Avonds bij aankomst bij Esther was Ceesfijneman reeds aangekomen en werd ik door hem ontvangen.

De volgende dag met Cees naar Dvůr Králové geredenen er de stad rongelopen, aansluitend naar de dierentuin doorgereden en deze bezocht. Op de terugweg met Cees ook nog het bedevaartsoord Trebihost bezocht en via camping Papillon terug naar Javornik.

Op dinsdag zijn we, Cees en ik, naar camping Lodin gereden waar we spookycat en Fons ontmoet hebben. Gelukkig was Cees chauffeur die dag want spooky heeft mij zeer goed verzorgd. Daarna zijn we het kasteel van Nechanice gaan bezoeken en we hebben de dag afgesloten met een bezoekje aan het spoorwegmuseum in Jaromer, dat echter door het late uur reeds gesloten was.


Vervolg van het verslag in het tweede deel.
Freddy2005 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 22-07-06, 22:36   #2
Actief Lid
 
ceesfijneman's avatar
 
Lid sinds: apr 2005
Nationaliteit:
Woonplaats: oosterhout
Berichten: 490
Wat wel leuk was om erbij te vermelden dat de rondleiding in kasteel
gedaan werd door een nederlandstalige gids die voor ons twee het verhaal wat ze door de vele fouten die in haar beschrijving stonden
regelmatig moest corigeren toch leuk deed.
Ze kende nederland sinds haar zevende jaar niet meer maar bracht het er goed vanaf.
_____________________________________________________
Een lach en een traan vaak zijn ze er beide.
ceesfijneman is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 23-07-06, 11:29   #3
Legende
 
Freddy2005's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Brugge / België
Berichten: 6123
Tweede deel van mijn trip:

Op woensdag spijtig genoeg Javornik moeten verlaten richting Praag. s'Middags aangekomen en bezoek gebracht aan de brouwerij Staropramen, hierbij aan onze Punk gedacht en op zijn gezondheid enkele pivo's genuttigd. Behoort tot de Inbev groep, dus ik kon het wel even uitleggen. In de namiddag nog een interventie meegemaakt van de politie, die in een vliegensvlugge actie, een "kerel" in de boeien sloeg. Dit midden in het centrum op de drukke Parizska. Later het bewuste restaurant Sokolovna, Dejvicka 181, opgezocht dat in de reisreportage van vorige maand getoond werd, citytrips 2 juni zie hier . Dit is echt voor de Praag kenner een bezoekje waard. Het bewuste restaurant ligt op het knooppunt Hradcanska, waar metro, trein , tram en bussen aansluitng hebben. Het bier vloeit er met stromen en iedereen loopt er in en uit, terwijl enkele tafels met kaartende ketelpakken voor de nodige stemming zorgen. Hier komen enkel verdwaalde toeristen of insiders die het van ergens "kennen".

Tweede dag Praag begonnen met kennisname van Florenc busstation, daarna verder naar het Hlavni nadrazi om de mooie buffetzaal en de andere lokalen in het oude gebouw te bekijken. Ook wat treinen gespot, het was immers het treinstation. Daarna doorgetrokken naar de TV toren met de klimmende babys van Cerny. Even aan Macek gedacht toen ik in de lift stond. Op het eind van de middag de metro genomen richting Chodov om Lisa F met het aangekondigde bezoek op te zoeken. Even door bereidwillige Tsjechen op het juiste spoor gezet na een fikse wandeling in de buurt, zonder uitdruk van het adres maar met enkel de staatnaam in de hand. Na een aangenaam weerzien en een kort oponthoud zijn we samen met de kinderen terug richting metrostation gelopen waarna ik naar het centrum terugspoorde en Lisa de boodschappen ging doen. Naar restaurant Kolkovna getrokken om ook dit aan de werkelijkheid te testen, dit restaurant wordt als een van de betere genoemd in vele gidsen.

De volgende dag, na wat straatvieuwing, in de buurt van de burcht verzeild waar ik de aflossing van de wacht heb gadegeslagen. Te voet doorgelopen naar Petrin en vandaar terug te voet naar beneden, de funiculaire is immers in onderhoud. In de stad een visrestaurant opgezocht waarvoor op het vakantiesalon in Brussel reklame werd gemaakt. Paukertova Rybarna, Narodni 17, wel in de hogere prijsklasse maar uitstekende vissoep geeten. s'Avonds richting Vystaviste om de fonteinen te bekijken.

De laatste dag Praag begonnen in het Letna park met een bezoek aan de metronoom van Cerny en een kijkje op het Hanavsky pavilon. Doorgelopen naar Kampa en een bezoek gebracht aan Museum Kampa. s'Avonds terug richting Klaster Strahov waar het restaurant Velka Klasterni zich bevind. Dit restaurant verzorgde op het vakantiesalon in Brussel het Tsjechische restaurant.

Dit moet zowat mijn verblijf in Praag voor dit jaar geweest zijn. Vervolg in het derde en laatste deel.
Freddy2005 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 23-07-06, 11:35   #4
Moderator
 
PuNkEnStEiN's avatar
 
Lid sinds: apr 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Rijswijk ZH
Berichten: 4506
Citaat:
Freddy2005 schreef:
Op woensdag ..... richting Praag. s'Middags ..... bezoek gebracht aan de brouwerij Staropramen, hierbij aan onze Punk gedacht en op zijn gezondheid enkele pivo's genuttigd.
:traan: U bent te goed voor mij...
Dat ze maar goed gesmaakt mogen hebben!
_____________________________________________________
Na alkohol! Na příčinu a současně i řešení všech životních problémů!
PuNkEnStEiN is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 23-07-06, 14:38   #5
VIP Lid
 
Elly's avatar
 
Lid sinds: jul 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Huizen
Berichten: 776
Freddy, we hebben met interesse je verhaal gelezen, je hebt in korte tijd heel wat gezien, dat doen we je vast niet na
Museum Kampa, is dat bij de Karelsbrug en waar gaat het over? wij gaan begin september weer, dus zullen ook naar enkele van jouw bezoekjes gaan. Vooral de restaurants interesseren ons zeer omdat ik ( Elly) in onze vakantie nooit kook. maar we allebei graag lekker uit eten gaan.
Elly is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 23-07-06, 19:08   #6
Legende
 
Freddy2005's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Brugge / België
Berichten: 6123
Museum Kampa is inderdaad op Kampa eiland en is duidelijk te zien vanaf de Karelsbrug. Momenteel loopt er een tentoonstelling van Joseph Beuys.

museumkampa.cz

Wikipedia Joseph Beuys

Restaurants van de Kolkovna groep zijn ook nog kampafish.cz, laryfary.cz, celnice.com, olympia-restaurant.cz, bella-vista.cz en natuurlijk kolkovna.cz

De prijzen in Kolkovna zijn zeker gewoon, hoe ze in de andere restaurants van de groep zijn weet ik niet. Aan jullie om hier meer over te weten te komen. Ik denk dat ze ook wel betaalbaar zijn omdat ze op uitzondering van Kampafish niet direkt in de drukke toeristenstroom liggen.

Ps:Ik zie op de site van laryfary dat ze ook gerenomeerd zijn in sushi schotels. Laat jullie bevindingen maar weten als je een van deze restaurants bezoekt.
Freddy2005 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 23-07-06, 20:46   #7
Legende
 
Freddy2005's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Brugge / België
Berichten: 6123
Derde en laatste deel van de trip:

Praag verlaten richting Karlstejn en deze parel bezocht. Doorgereden naar Klatovy en ook hier de buurt afgelopen en de catacomben met de opgedroogde lijken bezocht. Dan doorgereden naar het plaatsje Zbyslav voor een nieuwe confrontatie met forumhistorie. Inderdaad, daar ben ik bij Tabe en Doetie te gast geweest. Ik heb er persoonlijk de bewuste waterput bekeken en een inschatting gemaakt van de toen gebeurde feiten. Dan heeft Doetie mij de laatste "stunts" van Tabe laten zien. De keuken die onder water gestaan heeft, de scheef getrokken en uitgezette keukenkastdeurtjes. Ook de wasbak heb ik bekeken en, er is inderdaad geen overloop zodat ik direkt een goed beeld kon opmaken van de watertoestand die toen ontstaan is. s'Avonds zijn we op een ander agendapunt gaan eten. Onderweg door Tabe zijn wandelbos en voorbij het meertje gereden waar hij ooit die bijzondere ontmoeting had. Het bewuste restaurant was bij het door Tabe vroeger aangeprezen Frau Anna. s'Avonds nog wat bijgepraat over de afgelopen dagen en de dag van morgen.

De volgende dag s'morgens liepen de reeen aan de bosrand voorbij, dus deze verhalen zijn ook niet uit de lucht gegrepen. Dan zijn ik en Tabe maar op pad gegaan richting Tabor. Onderweg nog een bekende van Tabe opgezocht maar niet gevonden, alhoewel we kort bij in de buurt moeten zijn geweest. Na in Tabor het museum van sechtl-vosecek bezocht te hebben, kwamen we op een bepaalde plaats een gevaarlijke situatie tegen. Als ik schrijf dat het risico er inzat dat gans Tabor zonder water kwam te zitten, dan weten jullie wellicht dat we een openliggende waterput met diverse buizen en meters tegenkwamen. Tabe moest toch de zaak van naderbij bekijken maar gelukkig is hij niet in de put gesprongen. Na nog wat rondlopen zijn we teruggereden naar Pisek om er de bijzondere brug te bekijken. Op de terugweg zijn we langs gereden in Hajky waar forumlid brit en familie een "huisje met een tennisveld" gehuurd hadden. Hier ook, met uitzondering van een moedige "tennisveldroller", was iedereen afwezig. s'Avonds zijn we gaan eten in het Country restaurant en opnieuw is de naam van Punk ter sprake gekomen. Ook door hem was dit als bijzonder vermeld.

Na afscheid genomen te hebben van Doetie, Sanne en Tabe ben ik naar Plzen gereden om er de Skoda machinefabriek te bezoeken. Deze is echter alleen in groep en op afspraak te bezoeken. Ik heb wel het museum bezocht en een indruk gekregen, aan de hand van de tentoongestelde foto's, over welke gigantische machines ze moeten beschikken. Vandaar ben ik doorgereden richting Loket. Daar wat rondgelopen en navraag gedaan aan de plaatselijke bevolking "Wie was nu precies Andre Verhoeven ?" Dit was inderdaad een Belgische motorcrosser die nu een vermelding krijgt op het mooie plein voor zijn verdiensten voor de stad Loket. Van Loket verder gereden naar Tepla en daar een gezellig pension opgezocht.

De volgende dag naar Fransiskovy Lazne gereden om dit mooie plaatsje te bekijken en van het "heerlijke" bronwater te drinken. Daarna een pauze genomen in Cheb om ook hier het mooie stadsplein te bekijken. Dan verder naar Chotova Plana om de brouwerij Chodovar te bezoeken. Dit is de beroemde lokatie waar men in het "bierbad" met de nodige massages kan. Door tijdsgebrek kon ik mij daartoe niet laten overhalen alhoewel de dames er net zoals op de folders fantastisch mooi uitzagen. Verder doorgereden naar Tasnovice om Natelka op te zoeken. Hier opnieuw niemand thuis en dan ook hier maar een bericht nagelaten. Op mijn terugweg naar het pension nog een tussenstop gemaakt aan Klaster Tepla om ook hier een indruk op te doen.

De volgende dag verder naar Luzna II om er het nationale spoorwegmuseum te bezoeken. Hier staan meerdere stoomlokomotieven van klein tot groot en is ook een mooie tentoonstelling van oud materiaal. Verder naar Litomerice voor de volgende tussenstop. Vandaar verder door richting Liberec om Jested te bezoeken. Dan uiteindelijk een pension opgezocht in Jablonné v Podještědí . Ook hier is een zeer mooie kerk te bezichtigen.

De laatste dag richting Hrensko om de Pravčická brána te gaan bekijken. Na deze fikse wandeling heen en terug ben ik via Pirna huiswaarts gekeerd.


Van iedere dag plaats ik voorlopig een foto in de galerij, meer foto's later. Veel lees- en kijkgenot en hopelijk zitten er tips tussen voor iedereen.
Freddy2005 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 23-07-06, 20:59   #8
Moderator
 
PuNkEnStEiN's avatar
 
Lid sinds: apr 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Rijswijk ZH
Berichten: 4506
Waarlijk drie schitterende verslagen, Freddy; mijn complimenten hoor!
_____________________________________________________
Na alkohol! Na příčinu a současně i řešení všech životních problémů!
PuNkEnStEiN is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 24-07-06, 08:26   #9
Moderator
 
Arno's avatar
 
Lid sinds: sep 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Dordrecht
Berichten: 1617
Citaat:
Freddy2005 schreef:
Dan heeft Doetie mij de laatste "stunts" van Tabe laten zien.
Je trekt ook alles na hé Freddy.... vraag ik me alleen nog af... dat van die onderbroekken ????.....niet nagetrokken zeker ?

Citaat:
Freddy2005 schreef:
s'Avonds zijn we gaan eten in het Country restaurant en opnieuw is de naam van Punk ter sprake gekomen. Ook door hem was dit als bijzonder vermeld.
Dat was zeker Dit restaurant ? Cindisch nog gevonden daar ?? want daar hebben we niets meer van vernomen op dit forum....
_____________________________________________________
Tsjechië in Beeld & Startpagina's Zuid & West Bohemen
Arno is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 24-07-06, 09:14   #10
Legende
 
Freddy2005's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Brugge / België
Berichten: 6123
Over die onderbroeken en elastieken hebben we niet gesproken. Wel kwamen we s'avonds nog een "kruisbes" tegen.

Het restaurant is inderdaad deze door Cindisch vermeld, maar haar vraag ging over het pension en daar kan ik niets over vertellen. Wel over de lekkkere spiezen, die hebben ze nog steeds.
Freddy2005 is offline   Bericht citeren in antwoord
Antwoord


Onderwerp-opties In onderwerp zoeken
In onderwerp zoeken:

Geavanceerd zoeken
Weergave

Forumnavigatie


Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.2.0 - RSS Feed