|
|
![]() |
||||||
|
|
Onderwerp-opties | In onderwerp zoeken | Weergave |
|
|
#11 |
|
Lid
|
Re: Verkrijgen van een verblijfsvergunning in Tsjechie
Ik vraag me af of het nou duidelijker geworden is. Via het andere forum
(tsjechie-forum.com) kwam ik deze link tegen waar op zich interessante info op staat over dit onderwerp. http://www.netherlandsembassy.cz/nl/...rend_goed.html Citaat. "Het aankopen van onroerend goed in Tsjechie door inwoners van een EU-lidstaat is sinds 1 mei 2004 mogelijk zonder dat hiervoor een SRO opgericht hoeft te worden. U moet hiervoor echter minimaal een Temporary Residence Permit hebben. Wanneer u geen goede reden heeft om in Tsjechie te verblijven (anders dan bv werk, studie of familie), kan het verkrijgen van een dergelijke verblijfsvergunning lastig zijn. Hierbij speelt ook dat de lokale autoriteiten nog niet altijd voldoende op de hoogte zijn van de nieuwe regels of deze op verschillende manieren interpreteren. De SRO contructie is relatief eenvoudig en u bent er zeker van dat u het beoogde object zult kunnen aankopen. Een directe aankoop is financieel en administratief veel aantrekkelijker, maar kan – wanneer er sprake is van een puur recreatieve aankoop – lastig te verwezenlijken zijn. Voor meer uitgebreide info kijk even op de link, volgens mij verduidelijkt dit wel één en ander. ![]() |
|
|
|
|
|
#12 |
|
Berichten: n/a
|
Verblijfsvergunning in Tsjechië - haken en ogen?
Mijn man en ikzelf zijn vast van plan om een recreatiehuisje te kopen in Tsjechie.
Echter het liefst zonder SRO ? Wij wonen in Belgie en hebben beiden de Belgische nationaliteit. In Belgie mag je een tweede verblijfplaats hebben, dus hoeven we ons toch niet in B. uit te schrijven als we een tijdelijke verblijfsvegunning aanvragen in Tsjechie? Als je zo een tijdelijke verblijfsvergunning in Tsjechie krijgt en je woont in B. , aan welke sociale en fiscale verplichtingen moet je dan in Tsjechie voldoen ? Is het waar dat je dan ook je B. inkomen in Tsjechie moet aangeven en ginder tax op moet betalen ? Nog een laatste vraag hoeveel dagen per jaar mag je in zo een recreatiehuisje verblijven? |
|
|
|
#13 |
|
VIP Lid
|
Ik woon niet in Belgie en heb dus ook geen verstand van zaken wat betreft je vragen over de belgische wetgeving. Over de nederlandse wetgeving is al het een en ander geschreven op het forum, gebruik hiervoor de
zoekfunctie
. Wellicht kunnen de Belgen onder ons je verder helpen. Met vriendelijke groet, Lina
|
|
|
|
|
|
#14 |
|
Legende
|
Dit wordt iets voor forumlid vlad die als Belg in Brno woont en jurist is. Hij is echter reeds een tijdje afwezig op het forum. Als het echt dringend is kun je hem misschien een e-mail sturen. Groetjes.
|
|
|
|
|
|
#15 |
|
Pivonist
|
Stel ik wil in Tsjechië gaan wonen, ik ben financieel onafhankelijk, pensioen, ik wil niet die SRO toestand, hoe krijg ik een verblijfsvergunning?Nazdravi!!
|
|
|
|
|
|
#16 |
|
Nieuw Lid
Lid sinds: okt 2005
Berichten: 1
|
2 de paspoort
Wie kan mij vertellen als je in Tsjechie gaat wonen en werken of je dan een Tsjechies paspoort aan moet vragen of dat je nederlandse paspoort dan gewoon geldig blijft?
En als je een Tsjechies paspoort krijgt je dan je nederlandse mag behouden? Groetjes Rudi |
|
|
|
|
|
#18 | |
|
VIP Lid
|
Citaat:
Ik hoop dat er niets ernstigs aan de hand is...... |
|
|
|
|
|
|
#19 |
|
Nieuw Lid
|
Bewijs van goed gedrag nodig voor verblijfsvergunning?
Voor het verktijgen van een verblijfsvergunning schijnt er ook een bewijs van goed gedrag moeten worden aangevraagd bij de gemeente waarin je woont..... Nu vragen ze daar om een document waarop vermeldt staat dat dit bewijs van goed gedrag ook daadwerkelijk nodig is voor aanvraag verblijfsvergunning!? Weet iemand of dit nog echt nodig is en zo ja, waar ik een document kan verkrijgen waaruit blijkt dat dit nodig is?
BvD John |
|
|
|