het Tsjechisch Forum
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Registreren
Registreren FAQ Ledenlijst Agenda Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren




Antwoord
 
Onderwerp-opties
Oud 09-09-07, 14:14   #41
Actief Lid
 
Lubnik's avatar
 
Lid sinds: jan 2006
Nationaliteit:
Woonplaats: Lubnik cz
Berichten: 320
Citaat:
gerdab schreef:
Bericht bekijken
Wij kunnen van de Tsjechen nog wel wat leren. Mijn man kwam in een ziekenhuis terecht in Tsjechie. Alle lof... Daar hoef je echt niet bang voor te zijn, ze zijn beter geoutilleerd dan wij en op personeel wordt niet bezuinigd. En schoon.......!!! Wij lopen achter....
Dan heb je de mazzel gehad dat je in een modern ziekenhuis terechtkwam,ik brak begin februari mijn enkel en in het ziekenhuis in Usti nad Orlici zat ik binnen een half uur na binnenkomst al netjes in het gips,alles op deze afdeling was nieuw en zag er fris en modern uit,vriendelijk jong personeel en jonge artsen,ze hadden zelfs een computer waar de gemaakte foto's meteen op te zien waren.

Tot ik voor de 1ste controle in Lanskroun moest zijn,(iedere 2 weken moest ik komen en dan werden er weer foto's gemaakt),de wielen van de antieke rolstoel bleven er nog net onder zitten,de 2 oude taarten van assistentes liepen naar iedereen te blaffen en te grommen...mijn man vergat zijn schoenen uit te doen en werd met zeer ruwe hand door de oudste van de 2 gorilla's naar buiten geduwd!!!!
De dokter was wel vriendelijk maar heel het gebouw plus behandelruimtes was oud en muf,echt jaren 60 ,de plastic retro-lamp zie ik nog steeds voor me
Toen ik na 6 weken met de 2e controle loopgips kreeg werd er heel ouderwets een zool onder mijn al zware klompvoet geplakt...echt uit de oude doos...maar ik kon er de volgende dag dus niet op lopen,ze hadden een fout gemaakt en ik durfde niet meer terug dus ging op zondag naar Usti,de hak zat er helemaal scheef onder,het gips werd verwijderd en ik kreeg schitterend mooi luxe kunsstof gips....wat een verademing zeg!!!

Tot ik het gips moest laten verwijderen en dit moest dus weer in Lanskroun gebeuren...dezelfde oude taart pakte schaar en later het grote slijpmes en ging het gips verwijderen...tot ik pijn voelde...niets aan de hand zei ze,nou mooi wel!! (want tot 8 keer toe zat ze vol in mijn been waarvan 3 grote diepe snij/brandwonden van het mesje/radertje bleek naderhand)....ondanks mijn au geroep moest ik mij niet aanstellen,ondertussen was de andere gorilla er ook bij komen staan tot ze weer in mijn been schoot door haar onkunde en ik met gipspoot van het bed vloog en ze he-le-maal de je weet wel heb gescholden op zijn Rotterdams,ze schrokken zich rot en zijn meteen de behandelruimte uitgevlucht,zelfs mijn man werd bang van mij,de chirurgh kwam meteen om de hoek kijken en vroeg wat er aan de hand was,toen heeft hij het gips verwijderd en hij deed dit dus wel goed met de zaag,geen enkel probleem.
Ik was blij dat ik na 8 volle weken gips verlost was en ben dan ook niet teruggegaan voor NOG een controle in Lanskroun,de lidtekens van de zaag op mijn been zitten er trouwens nog na 5 maanden,de doos!

Er zijn dus echt wel goede ziekenhuizen maar zeker ook slechte en ouderwetse,Macek heeft daar jammergenoeg ook ervaring mee.
Lubnik is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 10-09-07, 06:13   #42
Nieuw Lid
 
Lid sinds: sep 2007
Nationaliteit:
Berichten: 4
Afschuwelijk, dat je dit hebt moeten meemaken. Zo kan het dus ook. Jammer ook. Er wordt al zo negatief gesproken over Tsjechie, door mensen die er nog nooit geweest zijn. Natuurlijk maken we daar ook vervelende dingen mee net als in Nederland. In ieder geval ben ik (wij)wel gewaarschuwd door deze voor jou pijnlijke ervaring. Dus we moeten ook niet alles slikken.....
gerdab is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 10-09-07, 19:45   #43
Forum Freak
 
Corrie's avatar
 
Lid sinds: apr 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Westvoorne
Berichten: 2720
Citaat:
gerdab schreef:
Bericht bekijken
Mijn man kwam in een ziekenhuis terecht in Tsjechie. Alle lof... Daar hoef je echt niet bang voor te zijn, ze zijn beter geoutilleerd dan wij en op personeel wordt niet bezuinigd. En schoon.......!!! Wij lopen achter.... )
Tot nu toe ben ik in twee ziekenhuizen in Tsjechië geweest, de behandeling was prima, maar de hulpmiddelen?? Om te huilen zo beroerd! Nee, geef mij de Nederlandse ziekenhuizen maar!!
Corrie is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 10-09-07, 22:21   #44
Actief Lid
 
Lubnik's avatar
 
Lid sinds: jan 2006
Nationaliteit:
Woonplaats: Lubnik cz
Berichten: 320
Citaat:
Corrie schreef:
Bericht bekijken
Tot nu toe ben ik in twee ziekenhuizen in Tsjechië geweest, de behandeling was prima, maar de hulpmiddelen?? Om te huilen zo beroerd! Nee, geef mij de Nederlandse ziekenhuizen maar!!
Ook de meeste tandartsen zijn hier nogal ouderwets,ben nu aan de 2e bezig na de eerste tandarts (afgelopen 2 januari) waar alles zeer oud en onhygienisch was(bloed van andere patienten aan de spoelbak en zonder handschoenen plus mondkap en ik dus een aardige traumatische ervaring opliep..ipv van 1 normale behandeling voor het plaatsen van een kroon kreeg ik er 2 gratis ligbeurten bij met bijbehorende pijnlijke behandelingen...,ik ben in totaal 7 keer!!!! teruggeweest omdat er van alles misging,zal de details maar besparen voor de angsthazen onder ons...heb hierna nog 1 volle maand met een zware ontsteking gelopen en durfde afgelopen juli pas naar een nieuwe tandarts en scheet finaal in mijn broek toen er foto's werden genomen en er 3 gaatjes waren waarvan 2 in bestaande vullingen...ik kreeg ondanks mijn verzoek niet genoeg verdoving en ik zal maar niet vertellen hoe het precies voelt als ze de vulling verwijderen uit een 3 vlaksvulling....terwijl het volledig onverdoofd is,terwijl ik pijn had en dit kenbaar maakte ging ze gewoon door,ook mijn man die voor mij was met een gaatje voelde alles zeer goed ondanks de verdoving en was ook niet echt blij.
Ik stelde me aan volgens haar en in gedachten had ik al pijn zei ze!...hoe is het toch mogelijk deze stomme uitspraken?
Naar deze doos gaan wij dus zeker niet meer terug,de tijd dat je als patient onmondig was ligt al ver achter ons.
Toen wij nog in Nederland woonden hadden wij een tandarts in Belgie en deze was vreselijk modern en hygienisch plus dat ze zeer goed verdoofde zelfs lachgas voor de ontspanning en bange patienten,ik ging altijd met een gerust hart naar haar toe omdat ik wist dat zij bij pijn meteen stopte en bij verdoofde.
Wat medisch betreft zijn we zeker met de tandarts tientallen jaren terug in de tijd,dat is minder maar helaas het is niet anders.
Daarintegen is de kliniek voor huisdieren in Lanskroun weer vreselijk modern met de nieuwste apparatuur,dus waarschijnlijk ook een kwestie van kunnen/willen investeren?
Lubnik is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 10-09-07, 22:50   #45
VIP Lid
 
barbie's avatar
 
Lid sinds: sep 2004
Woonplaats: Alkmaar
Berichten: 589
Lubnik,

Waarom in godsnaam woon je nog in Tsjechië, als daar alles zo vreselijk ouderwets is?
barbie is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 11-09-07, 00:06   #46
Actief Lid
 
Lubnik's avatar
 
Lid sinds: jan 2006
Nationaliteit:
Woonplaats: Lubnik cz
Berichten: 320
Beste Barbie,
je hebt het niet helemaal goed gelezen/begrepen denk ik ik gaf gewoon voorbeelden van hoe het hier in het echt is en niet anders,gewoon de alledaagse realiteit niet meer en niet minder.
Zeker niet alle medische zorg is hier ouderwets of slecht,lees ook even mijn verhaal over het ziekenhuis in Usti nad Orlici wat mij zeer goed geholpen heeft,dit buiten de fysio in de spiksplinternieuwe kliniek in Ceske Trebova waar ze in Nederland nog iets van kunnen leren....voor of na de behandeling ga je zelfs 15 minuten of langer in een warme whirlpool voor been,arm of rug etc,heb nog geen tijd gehad om hierover te schrijven maar ook over de gevestigde fysio in dit gebouw ben ik zeer te spreken na mijn enkelbreuk en nu loop ik daar weer maanden met mijn slechte nek/rug...iedere week ga ik daarheen en kom herboren weer terug...eerst van de verzekering,nu betaal ik het zelf...en dat voor 120 kc per half uur voor een gediplomeerde fysiotherapeute...!
Heb ik het nog niet eens over onze moderne dierenartspraktijk/maatschap in Lanskroun gehad die gespecialiseerd in paarden etc zijn en waar wij ook weer zeer tevreden over zijn na sterilisatie van onze 6 poezen! plus meerdere visites van ons zieke paard....oeps...ik vergeet nog even onze huisarts in Tatenice waar alles wel weer zeer oud is maar de nog vrij jonge dokter mij dezelfde dag nog naar het ziekenhuis stuurde om foto's te laten maken plus andere onderzoeken,gewoon op dezelfde dag...is gewoon ongelooflijk toch?
Moet je in Nederland eens proberen....
Wij blijven dan ook zeer zeker hier ondanks het soms ouderwetse meubilair etc... denk je nu echt dat wij voor deze kleinigheden terug zouden gaan?
Het leven is hier veel te mooi en bevalt ons met de dag meer.
En die nieuwe tandarts vinden we ook wel weer...hopelijk een supermoderne die mij ook nog eens volledig platspuit
Lubnik is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 11-09-07, 07:56   #47
Legende
 
Marcel's avatar
 
Lid sinds: mei 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Nieuwkoop
Berichten: 3218
ik geloof inderdaad dat mijn opgegeven salaris van mijn buurman van 2200 kronen rijkelijk te weinig is. ik zal hem wel verkeerd begrepen hebben. 2200 kronen = +/- 75 euro ...
het zal eerder 22.000 kronen zijn geweest.
ik ben altijd al slecht met geld geweest, ik hou elke maand geld over ...
Marcel is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 11-09-07, 09:43   #48
Volwaardig Lid
 
Natelka's avatar
 
Lid sinds: mrt 2005
Nationaliteit:
Woonplaats: Tasnovice
Berichten: 59
... dan heeft de beste man het nog niet zo slecht hier (in vergelijking tot veel andere Tsjechen)...

maar ook de Tsjechen maken zich wel zorgen en voelen zich bekocht door de politiek. Veel prijzen stijgen, en het salaris niet (navenant).
Natelka is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 12-09-07, 12:16   #49
Pivonist
 
Macek's avatar
 
Lid sinds: dec 2003 Forum donateur
Nationaliteit:
Berichten: 2055
Maar natuurlijk wordt ook in Tsjechië alles duurder, maar het gebeurt in mijn optie allemaal wat geleidelijker en niet zo snel als in Nederland.
Macek is online now   Bericht citeren in antwoord
Oud 12-09-07, 12:37   #50
Actief Lid
 
martimmie's avatar
 
Lid sinds: jan 2007
Nationaliteit:
Berichten: 257
Dat bedoel ik dus. En ik kan me niet zo goed voorstellen dat ze in Tsjechie ten onrechte te hoge tarieven berekenen voor bijvoorbeeld water en electriciteit en dat je dat geld vervolgens nooit meer terug ziet.
(Zoals nu in Nederland Evides €25 per gezin teveel berekend heeft).
martimmie is offline   Bericht citeren in antwoord
Antwoord

Onderwerp-opties

Berichtregels
Je mag geen nieuwe onderwerpen starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken

BB code is aan
Smilies zijn aan
[IMG] code is aan
HTML-code is uit
Trackbacks are uit
Pingbacks are uit
Refbacks are uit


Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.2.0 - RSS Feed