het Tsjechisch Forum
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Registreren
Registreren FAQ Ledenlijst Agenda Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren




Antwoord
 
Onderwerp-opties
Oud 25-11-07, 18:26   #11
Rijk&
Gast
 
Berichten: n/a
Bij een dergelijke verbrandings methode ontstaat een aanmerkelijk grotere hoeveelheid CO2 en door de extreme hitte bij verbranding van Steenkoolbrikketten kunnen haarscheuren optreden in de mantel waardoor de CO2 weglekt in de open ruimte.

Tip: Niet diervriendelijk, maar wel heel effectief Hang een leuk kooitje met een kanariepiet op, alles goed dan heb je een gezellig fluitertje in huis, lekkage van de kachel en een te hoog CO2 gehalte in de open ruimte dan ligt het kanariepietje op zijn rug. En nog altijd beter dan zelf door je eigenwijsheid.

Laatst aangepast door Rijk&; 25-11-07 om 20:04.
  Bericht citeren in antwoord
Oud 25-11-07, 21:57   #12
Super Lid
 
Lina's avatar
 
Lid sinds: mei 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Zutphen, NL
Berichten: 1051
Doe mij maar gewoon de CO melder, ipv een kanariepiet.
Lina is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 25-11-07, 22:14   #13
Moderator
 
Gorrit's avatar
 
Lid sinds: aug 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Zutphen, NL
Berichten: 1586
Dat zal Rijk (en Loek) zeker bedoeld hebben..
het giftifge CO (koolmonoxide) in plaats van het redelijk onschuldige CO2 (kooldyoxide)

Bij een onvolledige verbranding inderdaad levensgevaarlijk, zie het recente drama ergens in Brabant..

In plaats van kanariepieten nemen we nu gewoon duiven, heb je tenminste nog wat op de BBQ
Gorrit is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 25-11-07, 22:43   #14
Rijk&
Gast
 
Berichten: n/a
Een duiventil in je woonkamer is ook niet echt alles, Gorrit, ik weet niet of je lief daar zo blij mee zal zijn.
  Bericht citeren in antwoord
Oud 26-11-07, 17:55   #15
Moderator
 
Gorrit's avatar
 
Lid sinds: aug 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Zutphen, NL
Berichten: 1586
Net zo als mijn duiven is jouw CO2 verhaal onzin Rijk. Waar je echt op moet letten is voldoende ventileren en een juiste (volledige) verbranding.

CO2 komt vrij bij iedere verbanding en is niet giftig.
Dit in tegenstelling tot CO (koolmonoxyde of "kolendamp") dat al vele slachtoffers heeft geëist.
Gorrit is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 26-11-07, 18:08   #16
Sas
Super Lid
 
Lid sinds: aug 2003
Nationaliteit:
Berichten: 1124
Ik weet nog dat wij vroeger toen ik nog thuis woonde op een woonboot een allesbrander hadden. 's Winters alle gordijnen dicht, zelfs dikke gordijnen voor de deuren voor de eventuele tocht. Wij hadden buiten achter het kippenhok allemaal kolen(briketten) liggen. Dit schepte je dan in een kolenkit en dit ging dan weer super makkelijk in de kachel. Ik vond dit altijd heerlijke en gezellige warmte.
Sas is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 27-11-07, 11:13   #17
Actief Lid
 
C.P.'s avatar
 
Lid sinds: aug 2005
Nationaliteit:
Woonplaats: Cothen
Berichten: 232
houtkachel

Citaat:
hanedoes schreef:
Bericht bekijken
wij stoken al jaren kolenbriketten in de houtkachel maar altijd 1 tegelijk dan krijg je meer warmte van onderaf en kun je met wat minder hout af, s,avonds voor het slapen gaan een briket erop s,ochtens even porren wat kleine houtjes erop en stoken maar en wat die stank betreft dat is de zelfde lucht die je in elk dorp en stad in tsjechie ruikt dus briketten stoken in de houtkachel is geen probleem als het maar met mate gebeurt greetz v. hanedoes.......
Wij gebruiken naast hout dus gewoon kolen dat gaat ook erg goed maar ik weet niet of dat beter is dan kolen briketten, daarnaast gebruiken wij de geperste hout/papier briketten. De kolen geeft wel meer warmte.
Kolen heb ik in iedergeval zat. Maar het is wel goed idee om 's nacht 1 briket iin de kachel te doen moet ik toch eens bij de OBi kijken.
Bedankt voor de tip
C.P. is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 27-11-07, 11:36   #18
Sas
Super Lid
 
Lid sinds: aug 2003
Nationaliteit:
Berichten: 1124
Wat is precies het verschil tussen kolen en kolenbriketten????
Sas is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 27-11-07, 13:01   #19
Volwaardig Lid
 
jael's avatar
 
Lid sinds: okt 2005
Nationaliteit:
Woonplaats: delft
Berichten: 67
verschil

kolen zijn klein en kolenbriggeten zijn samengeperst kolen dus iets groter in omvang cm of 10 groot
jael is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 27-11-07, 13:21   #20
Rijk&
Gast
 
Berichten: n/a
Om precies te zijn kolenbriketten zijn eigenlijk het restproducht van steenkooltjes. Namelijk het samengeperste kolengruis.

En afhankelijk van de persingsmethode en de bindingsfactor gelijk of hoger in calorische waarde met kooltjes.
  Bericht citeren in antwoord
Antwoord

Onderwerp-opties

Berichtregels
Je mag geen nieuwe onderwerpen starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken

BB code is aan
Smilies zijn aan
[IMG] code is aan
HTML-code is uit
Trackbacks are uit
Pingbacks are uit
Refbacks are uit


Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.2.0 - RSS Feed