![]() |
|
|
#1 |
|
Actief Lid
|
Geelzuchtepidemie?
Sprak vorige week een verpleegster in Frýdek-Místek, die me vertelde dat op dit moment veel mensen geelzucht (Žloutenka) hebben en dat vooral op scholen veel kinderen ziek thuis zijn. Dit schijnt in het hele land steeds meer voor te komen, zo erg zelfs dat de autoriteiten al vrezen dat het uit zal groeien tot een epidemie. Men vermoedt dat vooral (nieuwe) Aziaten deze ziekte meebrengen uit hun geboorteland.
rich? ![]() |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Actief Lid
|
Hepatitis A (Geelzucht)
Hepatitis A (besmettelijke geelzucht) is een ontsteking van de lever die veroorzaakt wordt door een virus. De ernst van de ziekte neemt toe met de leeftijd. Onder de leeftijd van zes jaar vertoont het kind niet altijd alle ziekteverschijnselen. Bij jonge kinderen kan de infectie zelfs geheel onopgemerkt verlopen. Hepatitis A komt vooral veel voor in landen waar de hygiënische omstandigheden minder goed zijn. Maar ook in Nederland komt de ziekte nog regelmatig voor. De verschijnselen zijn:
GGD Groningen |
|
|
|
|
|
#6 |
|
Nieuw Lid
|
|
|
|
|
|
|
#9 |
|
Nieuw Lid
|
onze dochter van 6 jaar zit in de eerste klas van de lagere school hier in tsjechie en op de ouderavond werden de ouders er inderdaad over ingelicht. En de kinderen zelf ook, nu moeten ze echt
goed hun handen wassen van de juf.En ze doen het ook hoor. |
|
|
|
|
|
#10 |
|
VIP Lid
|
Actueel (overzichtslijst)
Hepatitis A: wie moet zich laten vaccineren? Hepatitis A is een besmettelijke leverontsteking. Het is een heel vervelende ziekte, vooral voor volwassenen. Het herstel kan verschillende maanden in beslag nemen en in bepaalde gevallen is er een risico op overlijden (1/1000). Bij kinderen jonger dan 5 jaar kan het asymptomatisch verlopen, maar zij kunnen de infectie wel doorgeven. De ziekte wordt overgedragen via voedsel, drank of voorwerpen die direct of indirect in aanraking zijn geweest met stoelgang. Van alle infecties die vermijdbaar zijn door vaccinatie, komt hepatitis A bij reizigers het meest voor. In navolging van de Wereld Gezondheidsorganisatie (WGO) raadt de Belgische studiegroep reisgeneeskunde vaccinatie tegen hepatitis A aan voor volgende personen:
Verdere informatie ivm vaccinatie en reizen is te vinden op www.vacciweb.be of www.itg.be. |
|
|
|