Registreren
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Vakantiehuizen
Agenda Ledenlijst FAQ Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren

Terug   het Tsjechisch Forum - Toerisme - Attracties & Bezienswaardigheden
Bunkers

Bunkers

Antwoord
 
Onderwerp-opties In onderwerp zoeken Weergave
Oud 23-04-06, 17:40   #21
Jetje66
Nieuw Lid
 
Jetje66's avatar
 
Lid sinds: apr 2006
Nationaliteit:
Woonplaats: Oud Beijerland
Berichten: 19
Mensen, weer heel erg bedankt voor de reacties, ik heb de lokatie inmiddels weer op de kaart omcirkeld, dat kunnen we niet meer missen.
Groetjes van Janet
Jetje66 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 07-05-06, 17:05   #22
becherovka
Lid
 
becherovka's avatar
 
Lid sinds: mrt 2006
Nationaliteit:
Woonplaats: den bosch
Berichten: 31
ik ben ook vaak in bunkers geweest, echt mooi maar ook gevaarlijk, zo ben ik op dumpplaatsen in bunkers tegengekomen van radioactief afval, echt wazig, het waren menutietrommels van de ussr (groen met een ster erop)
hier was beton ingegoten en daar zat een kokertje in met die troep, verder lag het er bezaaid met gasmaskers en laarzen
het beste om er niet in te gaan.
becherovka is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 08-05-06, 18:27   #23
Jetje66
Nieuw Lid
 
Jetje66's avatar
 
Lid sinds: apr 2006
Nationaliteit:
Woonplaats: Oud Beijerland
Berichten: 19
Dank je de tip Bechrovka, ik had ook al gelezen dat je een lange tunnelwandeling kon maken en dat zagen we toch al niet zo zitten. Is er buitenom nog wel veel te zien dan dat interessant is of moet je echt naar binnen in lange tunnels om wat leuks te zien?
Jetje66 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 09-05-06, 09:01   #24
Macek
Pivonist
 
Macek's avatar
 
Lid sinds: dec 2003 Forum donateur
Nationaliteit:
Berichten: 2043
Stachelberg is echt de moeite waard, buiten een prachtig landschap met schitterende uitzichten en een goed uitgezette route. Men kan ook met een gids de bunkers in, erg interressant alle bunkers zijn door een gangenstelsel met elkaar verbonden en in de bunkers staan diverse maquettes en andere spullen uit de oorlog. Zels ik met het onbehouwen lijf kon hier goed lopen, dus dat is geen probleem, suc6!
_____________________________________________________
Na zdravi Dus de fles of het glas aan de getuite lippen
Macek is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 11-05-06, 21:01   #25
Peter 4hout
Nieuw Lid
 
Peter 4hout's avatar
 
Lid sinds: sep 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Berichten: 20
Bunker in Kraliky

Wellicht ten overvloede maar in Kraliky, achter het Vojenske Museum Kraliky staat ook een wat grotere bunker
Deze maakt deel uit van een groter geheel van bunkers die men daar overal in het landschap kan zien en die uiteindelijk deel uitmaken van de toenmalige grensverdediging.
Ik was er afgelopen maandag, 8 mei, en toen bleken er rondleidingen door de bunker gegeven te worden. Dat zal dus ook vaker plaatsvinden. De gids (?) sprak echter alleen tsjechisch en blafte ons zodanig toe dat wij maar van de rondleiding afgezien hebben. Ik heb dat nog nooit zo meegemaakt in CZ maar ja, eens moet de eerste keer zijn

Op de site www.armyfort.com moet meer info te krijgen zijn alleen mijn Tsjechisch is nog veel te slecht :traan: om er iets van te maken.
Groeten,
Peter
Peter 4hout is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 05-07-06, 08:49   #26
Klaverik
Actief Lid
 
Klaverik's avatar
 
Lid sinds: jan 2005
Nationaliteit:
Woonplaats: Chvalec, Tsjechie
Berichten: 101
Beetje laat misschien, deze reactie. Maar de bunkers bij Stachelberg, Babi (Trutnov) zijn echt de moeite meer dan waard om te bezoeken. Buiten op het terrein kun je wandelen en worden voorbeelden van loopgraven e.d. door de vereniging goed onderhouden. De grootste bunker is toegankelijk. Binnen vind je een klein museum en maquetes. Maar het indrukwekkendste vond ik de rondleiding door de gangen. 30 meter onder de grond, lange gangen, waar getoond wordt hoe de gangen gemaakt zijn en waartoe ze dienden. De gids sprak toen wij er waren alleen Tsjechisch, maar we kregen een schriftelijke vertaling mee. Zo konden we het toch goed volgen.
Een echte aanrader!
Groetjes,
Irene
Klaverik is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 05-07-06, 09:27   #27
tonia
Actief Lid
 
tonia's avatar
 
Lid sinds: dec 2004
Nationaliteit:
Woonplaats: Amersfoort
Berichten: 159
2 bunkers bezocht

Wij zijn twee jaar geleden in de bunker van Bouda geweest (zie hier: http://www.bunkry.cz/bouda/english.asp), het ligt niet zo ver van Jablone nad Orlice. Een prachtige wandeling er naar toe, en in de bunker was het ook heel interessant. We hadden een gids die goed Engels sprak, dus dat was heel fijn, maar we kregen ook een papier waar e.e.a. in het Engels op stond. Onder de grond kon je hele stukken lopen. Mijn man is 1.94 en die had geen enkele moeite om rechtop te staan. We vonden het alle 4 erg de moeite om daar naar toe te gaan, af en toe een beetje benauwend: het idee om daar zo'n poos te moeten leven.

en vorig jaar zijn we naar Dobrosov geweest (zie hier: http://orlickehory.net/eng/places/dobrosov.htm). dit is vlakbij Nachod. Ook hier weer heel interessant onder de grond (wel een heeeeel hoge trap) en bovenop heb je zo'n mooi uitzicht rondom. Hier kregen (nou ja, huurde (statiegeld!)) we zelfs uitleg in het Nederlands op papier. Ook weer indrukwekkend.
ik zal wat foto's in mijn album zetten.

groetjes,
Tonia
tonia is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 30-08-06, 11:43   #28
Gorrit
Moderator
 
Gorrit's avatar
 
Lid sinds: aug 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Zutphen, NL
Berichten: 1545
Citaat:
Macek schreef:
Stachelberg is echt de moeite waard, buiten een prachtig landschap met schitterende uitzichten en een goed uitgezette route. Men kan ook met een gids de bunkers in, erg interressant alle bunkers zijn door een gangenstelsel met elkaar verbonden en in de bunkers staan diverse maquettes en andere spullen uit de oorlog. Zels ik met het onbehouwen lijf kon hier goed lopen, dus dat is geen probleem, suc6!
Klopt Macek maar euh Hoe ben je door dat kleine deurtje gekomen??

Wij hebben afgelopen vakantie Stachelberg bezocht. Bovengronds is e.e.a erg interessant en mooi onderhouden maar ondergronds is het hier lang niet afgebouwd, viel eerlijk gezegd een beetje tegen.
Voor het ondergrondse deel is Dobrosov een bezoek meer dan waard. Lange gangen, grote kamers (zalen) compleet met inrichting en tentoonstelling.
Voor de bunkerliefhebbers zijn Stachelberg én Dobrosov een must
Gorrit is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 30-08-06, 14:53   #29
jadi
Nieuw Lid
 
jadi's avatar
 
Lid sinds: mei 2005
Nationaliteit:
Woonplaats: gelderland
Berichten: 5
bunkers

Als je een keer in Nachod komt moet je bij hotel Bonoto dicht voor de poolse grens pakeren.
Daar op de berg is een bunker geheel gerestaureerd, en met volle uitrusting en inficenter.
Deze zijn te bezichtigen met een duits of engels talige gids.
jadi is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 31-08-06, 18:24   #30
ahleeflang
Nieuw Lid
 
ahleeflang's avatar
 
Lid sinds: jun 2005
Berichten: 10
Wij hebben de bunker van Bouda bezocht. We hebben erg pech gehad. De gids die we hadden sprak alleen Tsjechisch en de hele rondleiding duurde 3 uur!!!! Dit was echt te lang en we zijn daarom ook weg gegaan. Toen bleek de gids wel Engels te spreken want we moesten onze Engelse beschrijving bij hem inleveren. Bouda is een mooie bunker gezien het feit hoe ze hebben het kunnen bouwen, maar met een "verkeerde" gids is al snel een domper.
ahleeflang is offline   Bericht citeren in antwoord
Antwoord


Onderwerp-opties In onderwerp zoeken
In onderwerp zoeken:

Geavanceerd zoeken
Weergave



Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.0.0 - RSS Feed