Registreren
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Vakantiehuizen
Agenda Ledenlijst FAQ Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren

Terug   het Tsjechisch Forum - Toerisme - Attracties & Bezienswaardigheden
(Wijde) omgeving van Telc?

(Wijde) omgeving van Telc?

Antwoord
 
Onderwerp-opties In onderwerp zoeken Weergave
Oud 15-04-06, 22:44   #1
Nieuw Lid
 
Lid sinds: mrt 2004
Berichten: 12
(Wijde) omgeving van Telc?

Hoi,
na een jaartje vakantie in Nederland gaan we dit jaar opnieuw (voor de tweede keer nog maar hoor) naar Tsjechië, naar de omgeving van Telc met name (iets zuidelijker).

Ik vroeg mij af of hier mensen tips kunnen geven over mooie, interessante, leuke of nog andere bezienswaardigheden of dingen die we moeten meegemaakt hebben.

Op ons programma staan nu alvast : op de eerste plaats veel genieten van de natuur in de streek, een bezoek aan het beroemde plein in Telc, een bezoek aan de Moravische Karst, waarschijnlijk ook wel eens naar Brno, er zal ook wel nog een kasteelbezoekje bij zijn...

Wij zijn met zijn vieren, een jongen van 7 en een meisje van 3 en hun ouders...
Alle tips zijn welkom !

Alvast bedankt !
Trui is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 15-04-06, 22:57   #2
Legende
 
Freddy2005's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Brugge / België
Berichten: 6123
Vergeet niet Trebic ook te bezoeken, staat eveneens als Telc op de Unesco werelderfgoedlijst. Trebic / unesco
Bekijk deze mooie site eens met een virtuele rondgang en vele mooie foto's.

Telc
Freddy2005 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 15-04-06, 23:37   #3
VIP Lid
 
Lid sinds: jun 2005
Woonplaats: belgie
Berichten: 591
slavonice,is ook in de buurt en ook heel mooi stadje,ergens in een zijstraatje kopen we houten speelgoed en ook heeft hij heel oude muziekinstrumenten,een bezoek waard
groetjes
spookycat is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 16-04-06, 08:30   #4
Actief Lid
 
tatrafan's avatar
 
Lid sinds: aug 2003
Nationaliteit:
Woonplaats: Friesland
Berichten: 252
't valt eerder onder 'wijde' dan onder 'omgeving' maar het Tatra automuseum in Koprivnice is zeer de moeite waard, als je van autogeschiedenis houdt!
tatrafan is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 16-04-06, 09:15   #5
Actief Lid
 
arianne's avatar
 
Lid sinds: mrt 2006
Nationaliteit:
Woonplaats: amsterdam
Berichten: 170
Meer als je van autorijden houdt, want dat is wel een pittig stukje in je Tatra rijden vanuit Telc... maar dan kom je wel langs maar liefst 5 UNESCO steden/dorpen, namelijk Telc, Trebic, Brno, Kromeriz en uiteindelijk kan je nog naar Olomouc.
_____________________________________________________
maar wie ben ik...................................
arianne is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 16-04-06, 10:53   #6
Legende
 
Freddy2005's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Brugge / België
Berichten: 6123
Langs de andere kant kan je naar Cesky krumlov en Holasovice rijden, dan heb je bijna alle unesco monumenten afgereden. En als je de lijst volledig wil rij je nog even naar Lednice Valtice, Zdar nad Zazavou, Litomysl en Kutna Hora. Het hangt er maar vanaf hoe groot je die wijde omgeving ziet!
Freddy2005 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 16-04-06, 11:57   #7
Nieuw Lid
 
Lid sinds: mrt 2004
Berichten: 12
Volfirov

Dag allemaal,
amaai dat gaat hier rap, al zoveel reacties ! Leuk hoor !

Ik heb het eens correct opgezocht en we logeren dus in een huis in Volfirov, zou zo'n 15 kilometer ten zuiden van Telc liggen.

Met die twee kinderen (en ook voor onszelf hoor) willen we graag de kilometers in Tsjechië zelf toch een beetje beperken (vanuit Brugge naar daar is toch al een heel pak kilometervreten, vinden wij). Maar we zullen nog wel een keer teruggaan en dan doen we een andere streek aan, hé. Dus Tatra zal moeten wachten, vrees ik, alhoewel die automobieltoestanden zouden mijn zoontje wel aanspreken...

Wat ik nog extra wilde vragen : weet iemand of daar uitgestippelde wandelroutes zouden te vinden zijn in die streken ? En dan liefst zo rond de 10 kilometer (beetje meer mag wel, maar toch geen 15, we houden het liever aangenaam) ?
En zijn daar stukjes natuur die je moet gezien hebben ? Ik vraag toch wel veel, denk ik, maar ja, alle informatie is welkom.

Alvast bedankt !
Trui is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 16-04-06, 13:10   #8
Lid
 
Lid sinds: mrt 2006
Nationaliteit:
Woonplaats: heerenveen
Berichten: 43
Hallo Trui,

Wandelroutes zijn overal in Tsjechie wel te vinden, maar neem dan wel een wandelkaart mee. Rondwandelingen zul je niet zo snel tegenkomen maar kun makkelijk zelf uitstippelen.
In de Moravische karst kun je ook niet heen om een bezoekje aan een van de vele grotten, vinden de kinderen vaak ook wel spannend.

Groetjes,
Hanneke
hanniemar is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 17-02-07, 16:37   #9
Actief Lid
 
Yvonne Roelofsen's avatar
 
Lid sinds: jan 2006
Nationaliteit:
Woonplaats: wassenaar
Berichten: 317
Hoi,

Ik zag het bericht over Telc.
Wij hebben een huis in Lichkov (oost bohemen). Deze zomer gaan we daar heeeerlijk 2 weken relaxen maar we willen ook een tripje richting zuiden maken in die tijd. Ik zag dat Telc een mooie stad is, heb je nog meer tips om te gaan zien in die omgeving en er is ook een Spa in Luhacovice is iemand daar al eens geweest?
Yvonne Roelofsen is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 17-02-07, 16:44   #10
Legende
 
Freddy2005's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Brugge / België
Berichten: 6123
Citaat:
Yvonne Roelofsen schreef:
... en er is ook een Spa in Luhacovice is iemand daar al eens geweest?
Hier de website lazneluhacovice
_____________________________________________________
zomerimpressies (klik voor bekijken)
Freddy2005 is offline   Bericht citeren in antwoord
Antwoord


Onderwerp-opties In onderwerp zoeken
In onderwerp zoeken:

Geavanceerd zoeken
Weergave

Forumnavigatie


Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.2.0 - RSS Feed