het Tsjechisch Forum
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Registreren
Registreren FAQ Ledenlijst Agenda Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren




Antwoord
 
Onderwerp-opties
Oud 05-03-08, 19:01   #1
Actief Lid
 
Lid sinds: feb 2004
Nationaliteit:
Woonplaats: Rotterdam
Berichten: 111
Parkeren voor inwoners Praag

Onlangs hebben Praag 1, 2 en 3, of althans delen ervan, parkeerzones gekregen. Om nu als bewoner in dit gedeelte te parkeren, moet je een "parkeervergunning" hebben.

Ik ben vandaag op onderzoek uitgeweest. Je moet hebben, als Nederlander, een bewijs dat je in de straat woont waarin je een parkeervergunning wil hebben, bijvoorbeeld je verblijfsvergunning. Vervolgens een (erkende) vertaling van je Nederlandse "technicky prukaz", naar ik aanneem je deel 1, 2 en/of 3. Dan kost het nog 700 kronen per jaar.

Ik ben vergeten te vragen, wat de situatie is indien de Nederlandse auto niet op dezelfde naam staat als de naam in je verblijfsvergunning. Bijvoorbeeld, wanneer de Nederlandse auto "op de zaak staat", zoals in mijn geval.
Bohemian is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 06-03-08, 18:49   #2
VIP Lid
 
Liesje's avatar
 
Lid sinds: jan 2004
Nationaliteit:
Woonplaats: Praha 6
Berichten: 559
Woon jij (geregsitreerd) in een van deze stadsdelen? Begrijp ik dat je een Nederlands kenteken hebt?

Dan kost het "nog 700 kronen paer jaar|" hoort in een ander topic thuis :-) Kom daar in Amsterdam maar ens om met vergunning en al! (Krijg ik toch nog gelijk)

Alle gekheid op en stokje: het is erg moeilijk een vergunning te krijgen, zeker - denk ik - met een niet-Tsjechisch kenteken*. Maar ik kan wel informeren bij een vriend die het mekaar kreeg (wel CZ kenteken) als je wilt.

Een auto hier meer dan x tijd, moet een Tsjechisch kenteken hebben, het bezit van een parkeervergunning geeft wel aan dat de auto voornamelijk hier is.
Liesje is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 06-03-08, 21:03   #3
Actief Lid
 
A3vW's avatar
 
Lid sinds: dec 2006 Forum donateur
Nationaliteit:
Berichten: 111
Citaat:
Bohemian schreef:
Bericht bekijken
..... Dan kost het nog 700 kronen per jaar.
Wij hebben een auto van de zaak op een CZ kenteken en nog was het heel ingewikkeld om een vergunning te verkrijgen voor Praha 2.

We waren uiteindelijk eerder verhuisd naar Blovice dan dat we de parkeerkaart in huis hadden. Uiteindelijk hebben we een kaart die uitwisselbaar is voor meerdere auto's.

Deze kaart kostte iets van 1000 euro per jaar voor het bedrijf.

Met vr gr Leen (twijfelt wel aan jouw 700 Czk)
A3vW is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 07-03-08, 19:02   #4
VIP Lid
 
semabyt's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Praag en Jirikov
Berichten: 754
Citaat:
Liesje schreef:
Bericht bekijken
Een auto hier meer dan x tijd, moet een Tsjechisch kenteken hebben, het bezit van een parkeervergunning geeft wel aan dat de auto voornamelijk hier is.
x = 6 maanden en soms wordt soms nog beperkt tot 3 maanden, ligt aan je NLse verz maatschappy
semabyt is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 09-03-08, 11:21   #5
Actief Lid
 
Lid sinds: feb 2004
Nationaliteit:
Woonplaats: Rotterdam
Berichten: 111
Ik heb een Nederlands kenteken en de auto staat niet op prive. Ik denk inderdaad dat het nog een heel verhaal wordt, omdat ik geen enkel verband kan aantonen tussen een parkeerplaats in Zizkov en "mijn" auto.

Ja, ik woon geregistreerd in Praag 3 (en in Nederland.)
Bohemian is offline   Bericht citeren in antwoord
Antwoord

Onderwerp-opties

Berichtregels
Je mag geen nieuwe onderwerpen starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken

BB code is aan
Smilies zijn aan
[IMG] code is aan
HTML-code is uit
Trackbacks are uit
Pingbacks are uit
Refbacks are uit


Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.2.0 - RSS Feed