het Tsjechisch Forum
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Registreren
Registreren FAQ Ledenlijst Agenda Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren




Antwoord
 
Onderwerp-opties
Oud 27-02-08, 22:00   #181
VIP Lid
 
Jacques's avatar
 
Lid sinds: jan 2003
Nationaliteit:
Berichten: 502
Laat ik maar ophouden, ik zou het bier ook hier kunnen kopen maar dan heb ik geen Tsjechisch of Duits bier. Je opmerking van Mogadishu is flauw.
Doe die objectieve vergelijking van de Lidl maar eens met je zakrekenmachine. Ik sluit voor mezelf deze discussie af
Mijn argumenten zijn duidelijk en objectief en geloven is een kwestie van religie en niet van een economische realiteit.
Jacques is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 27-02-08, 22:26   #182
VIP Lid
 
loura's avatar
 
Lid sinds: jul 2007 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Emmen
Berichten: 525
Ik schop niet graag tegen schenen, maar zoals ik al een keer eerder op het forum meldde: wij waren vorig jaar in het najaar minder geld kwijt in Frankrijk dan in het voorjaar in Tsjechië.
Daar kan ik in ieder geval niet om heen.
loura is online now   Bericht citeren in antwoord
Oud 27-02-08, 22:31   #183
VIP Lid
 
paula's avatar
 
Lid sinds: jan 2003
Nationaliteit:
Woonplaats: Dobronice CZ
Berichten: 625
Citaat:
Jacques schreef:
Doe die objectieve vergelijking van de Lidl maar eens met je zakrekenmachine.
Ik denk niet dat de Lidl de juiste winkel is om prijzen te vergelijken, ten eerste is het een Duitse zaak en heeft eigenlijk weinig Tsjechische produkten.
Zoals ook in andere supermarkten is alle import duur en dus is de Lidl niet bepaald de goedkoopste supermarkt in Tsjechie!
paula is online now   Bericht citeren in antwoord
Oud 27-02-08, 23:27   #184
Lid
 
Bram Zoo's avatar
 
Lid sinds: mrt 2007
Nationaliteit:
Woonplaats: Haarlem en Trutnov
Berichten: 42
Het is een hot item aan het worden de wisselkoers van de kroon. Feit is dat Tsjechie met de huidige inflatie en koers stijging in 1 jaar tijd 25% duurder is geworden. Voor een vakantieganger nog te overzien, maar als investeerder is dat vrijwel fataal. Hete zal me een worst zijn of een biertje me 0.75 eurocent kost of 1,00 euro. Maar dit verschil op 10.000 euro is al lastiger.

Maargoed, ik ga wel met onze Belgische vriend mee, als ik in een plaatselijke OBI(soort gamma) kom dan zie ik dat bijna alles duurder is dan in Nederland. En dat is best vreemd voor een land waar de levensstandaard nog altijd iets lager ligt dan in NL of BE.

Succes allemaal met de kroontjes, ik ga volgende week een paar biertjes wegtikken , en ik zie wel wat het me gaat kosten. Ik ben meer bang voor mijn aannemer!
Bram Zoo is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 27-02-08, 23:44   #185
VIP Lid
 
Jacques's avatar
 
Lid sinds: jan 2003
Nationaliteit:
Berichten: 502
Op een ander forum stond nadrukkelijk dat de Lidl in Slowakije de allergoedkoopste supermarkt is voor vergelijkbare Westers producten.

Waarom zou dat in Tsjechie zoveel anders zijn?
De Jednota en de dorpwinkel verkopen vaak ook " producten" die hier geen markt meer zouden vinden < Vb Klobasa met 90-procent vet >
In de grensregio gaan meer en meer Tsjechen hun aankopen doen in Duitsland, die mensen zijn toch niet gek?
ik heb eerder aangegeven deze discussie te willen sluiten, ik heb geen behoefte om in herhaling te vallen.
Tsjechie is een meer dan prachtig land ,en om meer dan duizend redenen een superfijn vakantieland, maar beweren dat het nog goedkoop is mij te "goedkoop"
Jacques is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 27-02-08, 23:58   #186
Volwaardig Lid
 
newbee's avatar
 
Lid sinds: jul 2007
Nationaliteit:
Woonplaats: Stadskanaal
Berichten: 64
Ik weet niet veel van Tsjechie natuurlijk en we zijn nog aan het rondkijken waar we heen gaan in Tsjechie, maar als mensen zoals wij hard moeten sparen (voor hun vakantie) en voor het eerst echt als gezin naar het buitenland willen gaan, deze berichten van jou lezen, (Jacques), kunnen ze wel ERG gaan twijfelen (ik vind ze nog al negatief).
Wij gaan zowiezo naar Tsjechie, maar nogmaals ik kan begrijpen dat mensen kunnen gaan twijfelen.


Groetjes Gerard en Erna
newbee is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 28-02-08, 08:38   #187
Moderator
 
PuNkEnStEiN's avatar
 
Lid sinds: apr 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Rijswijk ZH
Berichten: 4825
Citaat:
Jacques schreef:
Bericht bekijken
Je opmerking van Mogadishu is flauw.
En die van jou over Duitsland niet? Ik doe nooit boodschappen in Duitsland, dus waarom zou ik de Tsjechische prijzen daarmee moeten vergelijken i.p.v. wat ik dagelijks in Nederland betaal?

Ik wilde met Mogadishu alleen maar aangeven dat Tsjechië misschien niet het goedkoopste plekje ter wereld is, maar wèl goedkoper dan Nederland.

Citaat:
Mijn argumenten zijn duidelijk en objectief en geloven is een kwestie van religie en niet van een economische realiteit.
Mijn economische realiteit bestaat uit wat ik in mijn portemonnee overheb na een bezoek aan Tsjechië. Dat is geen kwestie van geloven, maar van rekenen. Veel objectiever kan het niet.
PuNkEnStEiN is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 28-02-08, 17:51   #188
VIP Lid
 
Jacques's avatar
 
Lid sinds: jan 2003
Nationaliteit:
Berichten: 502
Citaat:
newbee schreef:
Bericht bekijken
Ik weet niet veel van Tsjechie natuurlijk en we zijn nog aan het rondkijken waar we heen gaan in Tsjechie, maar als mensen zoals wij hard moeten sparen (voor hun vakantie) en voor het eerst echt als gezin naar het buitenland willen gaan, deze berichten van jou lezen, (Jacques), kunnen ze wel ERG gaan twijfelen (ik vind ze nog al negatief).
Wij gaan zowiezo naar Tsjechie, maar nogmaals ik kan begrijpen dat mensen kunnen gaan twijfelen.
Het is geenzins mijn intentie geweest om Tsjechie een negatief imago te bezorgen.
Ik herhaal dat het een bijzonder, schitterend en zeer uniek land is, wat een doodzonde zou zijn als je dat in je leven zou missen, als vakantieland.
Ik val ook in herhaling met het keiharde gegeven dat horeca in het algemeen, en drank in het bijzonder er in restaurants en op terrasjes alsnog goedkoop zijn, zelfs met de huidige hogere koers. Dat is voor een toerist toch wel fijn.

Blijf echt wel op het gegeven hameren,dat door de snelle waarde-vermeedering van de kroon, alle andere dingen stilaan vergelijkbaar duur aan het worden zijn met hier en dat al helemaal is met de Duitse en Oostenrijkse grensgebieden. En het zou wel fijn zijn als mensen dat niet"terecht" zouden vinden ,dat dan ook daadwerkelijk met controleerbare bewijsvoering aantonen.
Jacques is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 28-02-08, 18:04   #189
Moderator
 
PuNkEnStEiN's avatar
 
Lid sinds: apr 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Rijswijk ZH
Berichten: 4825
Citaat:
Jacques schreef:
Blijf echt wel op het gegeven hameren, dat door de snelle waardevermeerdering van de kroon, alle andere dingen stilaan vergelijkbaar duur aan het worden zijn met hier en dat al helemaal is met de Duitse en Oostenrijkse grensgebieden. En het zou wel fijn zijn als mensen dat niet "terecht" zouden vinden, dat dan ook daadwerkelijk met controleerbare bewijsvoering aantonen.
Beste Jacques, ik weet niet hoe vaak ik het moet herhalen, maar ik (en waarschijnlijk ook de meeste anderen op dit forum) heb niets aan een vergelijking met prijzen in de Duitse en Oostenrijkse grensgebieden rond Tsjechië, omdat ik daar nooit kom en ook nooit iets koop. Ik begrijp trouwens ook niet waarom jij als Belg blijft hameren op die vergelijking tussen Tsjechië en de Duitse en Oostenrijkse grensgebieden; doe jij daar je dagelijkse boodschappen?

Ik woon in Nederland en vergelijk het Tsjechische prijspeil met dat in Nederland: wel zo voor de hand liggend. De conclusie is dan bijzonder duidelijk en simpel: Tsjechië is (nog altijd) aanmerkelijk goedkoper dan Nederland.
Als jij daar zo graag controleerbaar bewijs van wilt zien, kom je maar een keertje langs als ik weer in Tsjechië ben geweest. Dan mag jij e.e.a. samen met mij narekenen.
PuNkEnStEiN is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 28-02-08, 19:55   #190
Actief Lid
 
boeda's avatar
 
Lid sinds: jan 2006
Nationaliteit:
Berichten: 179
Citaat:
loesje schreef:
Bericht bekijken
Waar houdt dit op , waar komt dit door.
Hoe duur zal de kroon worden, komt het door de op hande zijn de euro invoering?
Je schrijft: waar komt dit door? heb je mijn bijdrage hier over en de links al doorgenomen. ( op 26-02-08, EEN KROON OP DE KROON)

De kroom is al weer iets gedaald.

Boeda
boeda is offline   Bericht citeren in antwoord
Antwoord

Onderwerp-opties

Berichtregels
Je mag geen nieuwe onderwerpen starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken

BB code is aan
Smilies zijn aan
[IMG] code is aan
HTML-code is uit
Trackbacks are uit
Pingbacks are uit
Refbacks are uit


Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.2.0 - RSS Feed