het Tsjechisch Forum
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Registreren
Registreren FAQ Ledenlijst Agenda Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren




Antwoord
 
Onderwerp-opties
Oud 02-12-07, 16:59   #41
Actief Lid
 
Jacques's avatar
 
Lid sinds: jan 2003
Nationaliteit:
Berichten: 480
Jammer, dat ik niet duidelijk overkom.
Jij mixt juist kopen < investeren?> en begrippen als een prachtige locatie/vrienden/vakantie<=emotie> door elkaar en trek dan de conclusie dat dit niet onverstandig zou zijn.
Als jij en ook John dat geloven is dat een overtuiging van jezelf voor je plannen.
Prima hoor, ik heb alleen bedenkingen geformuleerd voor zo een keuze en ook helder gemaakt welke kosten er zo al zijn aan zo een huis< lees eerdere berichten>
Ik ben de laatste die iemand wil tegenhouden omdat te doen, ik plaats alleen kanttekeningen.
Jacques is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 02-12-07, 17:30   #42
Nieuw Lid
 
Lid sinds: nov 2007
Nationaliteit:
Woonplaats: almelo
Berichten: 22
voor alles is wat te zeggen

Ik ben het eens dat ook Tsjechie in prijs zal gaan stijgen, maar het niveau in de benelux zal zeker een jaar of 15 duren.

De prijzen van onroerend goed is kwestie van vraag en aanbod. Amsterdam is ook 2x zo duur als Almelo. Praag ook 2x zo duur als Cesky Krumlov.

Blijft dat voor een gezin het nu met wat inspanning mogelijk is om in Tsjechië wel een 2e huis te verwezelijken terwijl dit in Frankrijk of Spanje heel erg moeilijk is.

Als de prijzen in Tsjechie zo erg zouden stijgen dan is dat vanwege economische voorspoed. De prijs van onroerend goed stijgt dan echt mee, dat is overal op de wereld zo dus ook in Tsjechie.

Dit zal nooit een nadeel zijn voor de investering die je doet.

De prijs van bestaand onroerend goed is altijd gelinkt aan dat van nieuwbouw. Nieuwbouw bestaat voor een groot deel uit man uren en als deze dan zo duur zouden worden ( wat ik nog niet zo,n vaart zie lopen, als wij al last hebben van Polen, Roemenen en BUlgaren) dan wordt een nieuw huis een flink stuk duurder en daarmee bestaande bouw dus ook.

Voor de duidelijkheid wij hoeven er niet rijk van te worden, maar bekijken nu de mogelijkheden om het straks geregeld te hebben.

En nogmaals "No Risk No Fun"
john-daphne is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 02-12-07, 18:16   #43
Volwaardig Lid
 
danili's avatar
 
Lid sinds: okt 2006
Nationaliteit:
Berichten: 68
het is geen kasteel wel een landhuis met vijf slaapkamers en 20 meter lang en 7 meter breed.per drie maanden zijn we al 16.000 kronen kwijt voor voorschot electra. praat dan nog niet over SRO boekhoudkosten, verzekering enzovoort. En ik heb geen hypotheek kosten.
danili is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 02-12-07, 20:46   #44
VIP Lid
 
Josef's avatar
 
Lid sinds: mrt 2004
Nationaliteit:
Woonplaats: Herzogenrath
Berichten: 731
hoe vaak per jaar ben je daar? wordt het ook verhuurd? vind het wel erg veel geld.
wij betalen nog geen 500 Kc per 3 maanden...
Josef is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 02-12-07, 20:57   #45
Volwaardig Lid
 
danili's avatar
 
Lid sinds: okt 2006
Nationaliteit:
Berichten: 68
Ik vind het zelf ook erg veel geld. ik ben er ongeveer 5 keer in het jaar en daarmee gemiddeld 8 weken in het jaar. het huis is in 2006 gerenoveerd opgeleverd en ja we verhuren het. daarmee hopen we de kosten te drukken. als we er zijn dan zijn de stookkosten afhankelijk van het weer tussen de 700 en 3000 kronen. we genieten wel ontzettend van de mooie omgeving en het geweldige huis.
danili is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 02-12-07, 21:13   #46
VIP Lid
 
paula's avatar
 
Lid sinds: jan 2003
Nationaliteit:
Woonplaats: Dobronice CZ
Berichten: 587
Het maakt nogal uit of de woning al dan niet verhuurd wordt, bij verhuur is de premie voor de verzekering een stuk hoger!
paula is online now   Bericht citeren in antwoord
Oud 03-12-07, 12:50   #47
VIP Lid
 
Josef's avatar
 
Lid sinds: mrt 2004
Nationaliteit:
Woonplaats: Herzogenrath
Berichten: 731
@danili: stook je dan volledig elektrisch? je had het over een voorschot electra van 16000 Kc/kwartaal?

@paula: kijk dat is nuttige informatie. onze premie inboedel/opstal is volgens mij vrij normaal (vergelijkbaar met Nederland). zo'n EUR100
Josef is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 03-12-07, 17:47   #48
Volwaardig Lid
 
danili's avatar
 
Lid sinds: okt 2006
Nationaliteit:
Berichten: 68
Nee Josef
Overal staan wel radiatoren en er is sprake van twee boilers en twee badkamers maar daar gaan we zuinig mee om als we er zijn.
Realiteit is dat we op dit moment 10000 kronen kwijt zijn en we bovenop dit voorschot vorig jaar (20.000) moesten bijbetalen. met de voorspelde energie verhoging komen we op 16.000kc. moet wel zeggen dat we een SRO hebben zonder btw, waarbij vastrecht hoger is dan een huis op naam.
danili is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 03-12-07, 19:48   #49
VIP Lid
 
paula's avatar
 
Lid sinds: jan 2003
Nationaliteit:
Woonplaats: Dobronice CZ
Berichten: 587
Ook de stroom in een sro is veel duurder dan prive.
paula is online now   Bericht citeren in antwoord
Oud 03-12-07, 20:27   #50
 
kukel's avatar
 
Lid sinds: apr 2005
Nationaliteit:
Woonplaats: Voorburg
Berichten: 1701
Ik begrijp er helemaal niets meer van.

moet wel zeggen dat we een SRO hebben zonder btw, waarbij vastrecht hoger is dan een huis op naam. Stelt Danili.

Ook de stroom in een sro is veel duurder dan prive. zegt Paula.

Graag een beetje uitleg.
kukel is offline   Bericht citeren in antwoord
Antwoord

Onderwerp-opties

Berichtregels
Je mag geen nieuwe onderwerpen starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken

BB code is aan
Smilies zijn aan
[IMG] code is aan
HTML-code is uit
Trackbacks are uit
Pingbacks are uit
Refbacks are uit


Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.2.0 - RSS Feed