het Tsjechisch Forum
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Registreren
Registreren FAQ Ledenlijst Agenda Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren




Antwoord
 
Onderwerp-opties
Oud 16-02-07, 11:10   #1
Legende
 
Marcel's avatar
 
Lid sinds: mei 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Nieuwkoop
Berichten: 3245
Carnaval in Tsjechië

bron : Prague Daily Monitor

http://www.praguemonitor.com/en/24/e...341/index.html

via bovenstaande link een paar tips waar men in Tsjechie carnaval (masopust) kan vieren.

maar hoe viert men eigenlijk carnaval in Tsjechie ? met veel bier ? veel eten ? optochten ? dans-mariekes ?

masopust.jpg

Laatst aangepast door Marcel; 16-02-07 om 12:10.
Marcel is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 16-02-07, 11:19   #2
Legende
 
Freddy2005's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Brugge / België
Berichten: 6259
Hier staat een en ander uitgelegd:

tradities in Tsjechië en carnaval in Tsjechië

Wie weet nog meer te vertellen ?
Freddy2005 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 16-02-07, 20:08   #3
Super Lid
 
dieter's avatar
 
Lid sinds: jun 2005
Nationaliteit:
Woonplaats: Amsterdam
Berichten: 1369
De naam masopust is mooi, het betekent vasten van het vlees en daarmee heel vergelijkbaar met carnaval, hetgeen ongeveer hetzelfde betekent. Een mooiere Nederlandse benaming voor carnaval vind ik vastenavond.
Het Tsjechische masopust is puurder, zonder de banalisering die het Nederlandse carnaval kent. En die banalisering komt dan van boven de rivieren, van mensen die de cultuur achter carnaval niet begrijpen maar het bij de eerste de beste schaatswedstrijd wel op een dom hossen en lallen zetten.
En dan afgeven op...

In Tsjechië viert men gewoon het volksfeest van het begin van de vasten (terwijl de meesten daar niet meer aan zullen doen), de vasten die op woensdag begint (ik weet niet of dit ook daar gevierd wordt met haring?) en eindigt met het feit dat de klokken (die de gehele vasten niet luiden) op paaszaterdag terug komen vliegen uit Rome en dan eieren regenen, als symbool van nieuw begin. Niks paashaas.

En die vasten, ach religieus? Nee, het is het moment dat de wintervoorraden opraken en het land het minste levert. En dat vier je met het einde van het vlees en dan - met die vrolijk gekleurde eieren - de hoop op nieuw.

Want zelfs het hoger alcoholische gebrouwde nazomerbier (op Duits Märzen) was tegen die tijd op, of het bederf nabij.

Laatst aangepast door dieter; 16-02-07 om 22:19.
dieter is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 18-02-07, 13:37   #4
Lid
 
liaD's avatar
 
Lid sinds: jul 2004
Nationaliteit:
Woonplaats: zichovec
Berichten: 26
Gisteren voor het eerst 'masopust'gevierd! Ik wist niet wat ik mij erbij voor rmoest stellen maar een vriendin nodigde mij uit en ik hou wel van feestjes,bovendien woon ik hier nu een paar jaar en wil ik graag de Tsjechische gewoontes leren kennen.
Ik bleef bij haar slapen omdat we Zateragmorgen om half acht al in de plaatselijke kroeg zouden verzamelen en smincken..Vroeg,dacht ik..rare tijd om feest te gaan vieren! Maar eenmaal daar zat de pret er al helemaal in en zag ik een paar grote kerels transformeren naar kleutertjes,incl. luier,schooltasjes en spenen. Ook de schooljuf was aanwezig en nadat ik mij in mijn clownspak had gehezen en me had gesminckt stopte de autobus en gingen we met inclusief een deel van het 'dweilorkest' naar Kratusin waar iedereen die mee deed aan het festijn langzaam binnen drupelden. Ik viel van de ene in de andere verbazing, wát een leuke kostuums en wat een gezelligheid zo onder elkaar! Om een uur of tien, nadat ieder al een paar biertjes had genuttigd , die trouwens van het huis waren als je verkleed en gesmickt was, gingen we met de hele stoet naar de burgemeester en deze werd overhandigd aan, een meneer in een mooie fluwele ca4e, de prins ,denk ik. Na deze gebeurtenis was kratusin van ons en begaven we ons naar het eerste huis waar mensen al op ons zaten te wachten met lekkere hapjes en panáky..We gingen van huis tot huis en overal kregen we wel iets van dit lekkers. Na een paar uur zat de sfeer er dus echt in,en ik heb me werkelijk kostelijk vermaakt, het was geweldig! Om een uur of zes heb ik afgehaakt, ik vond het wel genoeg zo..Maar de meesten hebben vast door gefeest tot in de kleine uurtjes! Wat een feest,prachtig,volgend jaar ga ik absoluut wéér!
Voor wat foto, kijk even op mijn website http:www.zichovec.nl onder lia,s foto's
liaD is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 18-02-07, 13:52   #5
Legende
 
Freddy2005's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Brugge / België
Berichten: 6259
Ik heb zopas de foto's bekeken en het ziet er zeer mooi uit. Het moet vast een heel leuke ervaring geweest zijn. Wordt er vandaag niet verder gevierd trouwens ?
Freddy2005 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 18-02-07, 14:09   #6
Super Lid
 
jolanda berben's avatar
 
Lid sinds: dec 2006 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: middelbeers
Berichten: 1079
Het ziet er inderdaad heel erg gezellig uit,je zal nu de smaak wel te pakken hebben.
jolanda berben is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 18-02-07, 15:51   #7
Lid
 
liaD's avatar
 
Lid sinds: jul 2004
Nationaliteit:
Woonplaats: zichovec
Berichten: 26
Oww...ik weet niet of ze vandaag nog verder gegaan zijn, volgens mij is dat niet mogelijk gezien het aantal sterke,alcoholische drankjes wat er achterover geslagen werd..Maar mischien is het wel zo, kan best!Oehhh,haha ,ik zou bijna nog even terug gaan om te gaan kijken,best zin in eigenlijk! Ik heb idd de smaak te pakken!
liaD is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 19-02-07, 12:15   #8
Pivonist
 
Macek's avatar
 
Lid sinds: dec 2003 Forum donateur
Nationaliteit:
Berichten: 2064
Citaat:
Marcel schreef:
maar hoe viert men eigenlijk carnaval in Tsjechie ? met veel bier ? veel eten ?
Maar Marcel beste theemuts, dan is het iedere dag carnaval in Tsjechië.
Macek is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 03-03-07, 23:34   #9
Legende
 
Freddy2005's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Brugge / België
Berichten: 6259
Op deze link is een filmpje te zien over een "masopust" stoet in Bolatice. Verder in de lijst ook filmpjes over carnavalsbals en carnaval op de lagere school.

http://www.hlucinsko.tv/index.php?&play=193
Freddy2005 is offline   Bericht citeren in antwoord
Antwoord

Onderwerp-opties

Berichtregels
Je mag geen nieuwe onderwerpen starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken

BB code is aan
Smilies zijn aan
[IMG] code is aan
HTML-code is uit
Trackbacks are uit
Pingbacks are uit
Refbacks are uit


Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.2.0 - RSS Feed